راه اندازی بخش تصاویر بیماران

بازدیدکننده گرامی از این پس میتوانید با مراجعه به بخش “گالری تصاویر” و انتخاب “تصاویر بیماران” نمونه های تصاویر قبل و بعد مطب را مشاهده کنید.

کلینیک دندانپزشکی و زیبایی دکتر مهدی بدیعی

تصویر فوق مربوط به خانم ۲۳ ساله ای است که به عنوان متقاضی اصلاح طرح لبخند به متخصص ترمیمی زیبایی مراجعه می کند. یکی از بدشکلی های رایج در سیستم دندانی، دندانهای کناری میخی شکل (peg shape lateral) می باشد. امروزه با استفاده از مواد همرنگ دندان به راحتی می توان فرم وساختار اصلی این دندان را بازسازی نمود. این دندان نقش مهمی در لبخند بیمار داشته و خدمت قابل تحسینی است که در حیطه دندانپزشکی ترمیمی زیبایی به بیمار ارائه می شود.

کلینیک دندانپزشکی و زیبایی دکتر مهدی بدیعی

بیماری ۲۲ ساله به علت عدم وجود دندانهای کناری اش با بهم ریختگی دندانی مواجه شده بود و پس از اتمام درمان ارتودنسی به متخصص ترمیمی زیبایی مراجعه نمود. عدم وجود دندان های کناری دائمی به صورت مادرزادی یکی از شایع ترین آنومالی های دندانی می باشد. بسیاری از افراد در صورت مواجه شدن با این وضعیت به سراغ درمانهای پرهزینه کاشت ایمپلنت دندانی می روند، درحالیکه این وضعیت به راحتی با استفاده از مواد همرنگ دندان و به کار گیری فایبر جهت افزایش استحکام و دوام تحت عنوان FRC قابل درمان می باشد.دوام چنین درمانی در مطالعات تا بیش از ۲۰ سال هم گزارش شده است.

کلینیک دندانپزشکی و زیبایی دکتر مهدی بدیعی

بیمار نوجوان ۱۷ ساله ای است که در اثر زمین خوردن در مدرسه دندانهایش شکست. شکستگی دندانی در اثر تروما یکی از اتفاقات شایع در دوران نوجوانی می باشد که به راحتی توسط مواد همرنگ قابل درمان می باشد. گاهی اوقات حضور قطعه شکسته به ترمیم مجدد دندان کمک شایانی می کند.

کلینیک دندانپزشکی و زیبایی دکتر مهدی بدیعی

بیمار دختر ۱۶ ساله ای بود که از فاصله بین دندانهای جلویی اش شکایت داشت. به فاصله بین دندانهای جلویی در علم دندانپزشکی دیاستما (diastema) می گویند. علت این فاصله می تواند کشش و فشار لثه ناحیه بین دندانی ، سایز کوچکتر دندانها ، سایز بزرگتر فک، وجود دندان نهفته ، عدم حضور دندان و …باشد. پس از بررسی های انجام شده مشخص شد که این بیمار یکی از دندانهای کناری اش را به طور مادرزادی ندارد. با تمرکز بر شکایت بیمار دو راه حل درمانی ( ارتودنسی یا ترمیم زیبایی) به بیمار پیشنهاد شد. نهایتا با انتخاب بیمار این فاصله به زیبایی توسط مواد همرنگ دندان بسته شد.

تصاویر بیشتر در گالری تصاویر بیماران

 

مدیریت وبسایت دکتر مهدی بدیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.